Eğitimler

YDS

YDS Sınavı, her yıl ÖSYM tarafından düzenlenen merkezi bir yabancı dil sınavıdır.

Tek oturumda yapılmaktadır ve adayların yabancı dil bilgisini ölçmeye yönelik bir sınavdır.

YDS sınavından alınan puanlar birçok başvuruda geçerli olsa da sınava katılan adayların çoğunluğu araştırma görevlisi olmak veya atama işlemleri için YDS sınavına başvurmaktadır.

YDS sınavına çoğunlukla;

  • Doçent, doktora ve sanatta yeterlilik adayları,
  • Yüksek lisans programlarına girecek lisans mezunları,
  • Bir kurumda çalışmakta olup dil tazminatı ya da yurt dışı görev nedeniyle yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyenler.


Yds eğitimi alanında uzman eğitmenler tarafından verilen YDS kursu süresince öğrencinin İngilizce altyapısı geliştirilir, sınav formatıyla ve karşılaşacağı soru tipleriyle tanışır ve zamanı en iyi şekilde kullanabilmek için bu soruları en kısa sürede nasıl çözeceğiyle ilgili pratik stratejiler öğrenir. Ayrıca kursta yapılan özgün denemeler sayesinde bu stratejileri pekiştirme şansı bulur.

Eğitimler Pre-YDS ve YDS olmak üzere iki farklı şekilde ilerlemektedir. Eğitim sistemi, sınav sistemi ve stratejileri doğrultusunda uygulama içeriklidir ve İngilizce alt yapısı pre-intermediate altında olan öğrenciler için hazırlanan Pre-YDS gruplarında genel İngilizce eğitim çalışmaları içerirken, İngilizce alt yapısı pre-intermediate üstü olan öğrenciler için hazırlanan YDS gruplarında ise genel İngilizce eğitim çalışmaları içermez. Program süresince yapılacak olan sınavlarla tüm adayların gelişimleri takip edilmektedir.
Aynı zamanda Yds Kursu programında verilen konu anlatımlı güncel içeriğe sahip olan setlerimiz ile konu anlatımı, soru bankası, deneme sınavlarımız ile YDS sınavına hazır hale gelirsiniz. Kurumumuz yds güncel sınav sistemini yakından takip eden, her sınav sürecinde YDS sınavına giren ve tam puana sahip uzman eğitmenler tarafından dil bilgisi, kelime bilgisi, soru çözüm teknikleri ve uygulamaları gibi başlıklar altında verilmektedir.