GMAT

Özel Eğitim Programıyla Sizi GMAT Sınavına Hazır Hale Getiriyoruz!

GMAT sınavına özel eğitim programıyla sınav sistemine uygun stratejiyi ve soru tiplerini öğrenin, kendinizi test edin, akademik kariyerinize uluslararası bir yön verin.

GMAT Sınavı Nedir?

Açılımı Graduate Management Admission Test olan GMAT, İngilizceyi kullanabilme becerinizi, sözel, sayısal ve analitik problem çözme yeteneğinizi ölçen bir sınavdır.

Türkiye’de ve yurt dışında çoğunlukla işletme yüksek lisans (MBA) programına sahip 5.000’in üstünde okulun geçerli kıldığı ve bu alanda yüksek lisans ve doktora yapmak isteyen öğrencilerin giriş sağladığı bir sınavdır. GMAT Educational Testing Service (ETS) tarafından uygulanan bir sınavdır.

Sınav bilgisayar üzerinden yapılmaktadır ve ekranda kalan sürenizi ve soru sayısını gösteren bilgiler bulunmaktadır. Sınavda geçtiğiniz sorulara geri dönemezsiniz. GMAT sınavının geçerlilik süresi 5 yıldır.

GMAT Sınavı Kaç Bölümden Oluşuyor?

 GMAT sınavı üç bölümden oluşmaktadır:

  1. Sözel Bölüm (Verbal): Bu bölümde okuduğunu anlama, eleştirel mantık yürütme ve cümle düzeltmeyle ilgili sorular bulunmaktadır. Son kısımda ise okuma ve okuduğunu anlama becerileriniz ölçülmektedir ve katılımcıların 75 dakika süresi bulunmaktadır. Bu bölümde cevaplanması gereken soru sayısı 41’dir.
  2. Sayısal Bölüm (Quantitative): Sayısal Bölüm Veri Yeterliliği (Data Sufficiency) ve Problem Çözme (Problem Solving) olarak 2 alt bölümden oluşur ve 75 dakika süre bulunmaktadır. Bu bölümde katılımcıların cevaplaması gereken soru sayısı 37’dir.
  3. Analitik Bölüm (Analytical Writing Assessment): Bu alanda sizden bir tartışmayı analiz etmeniz istenecektir bunun amacı; farklı ve eleştirel düşünebilme, fikirlerinizi ifade etme yeteneğinizi ölçmektir ve katılımcıların yaklaşık 30 dakika süresi bulunmaktadır.

Bu sınavda strateji, diğer sınavlara oranla çok daha etkindir. Sınavdaki performansınızdan memnun kalmamanız durumunda ya da bu sınavdan alacağınız puanın kayıtlara geçmesini istemiyorsanız sınavı iptal ettirebilirsiniz. 

Bu iptal işlemini henüz sınav sırasında ya da sınavdan hemen sonra kendiniz yapabilirsiniz. Bunun yanında, sınav esnasında mola verdiğinizde belli bir sürenin aşılması durumunda sınavınız yapılan bir uyarıdan sonra kendiliğinden iptal olacaktır.

GMAT Programına Katılırsan Alacağın Bazı Faydalar

İngilizce öğrenmek için hemen formu doldur!

İletişim Formu

Neden British Centre Dil Okulu?

Dünya Standartlarında Modern Eğitim Anlayışı

%100 Öğrenme
Garantisi

Öncü ve Yenilikçi İngilizce Müfredatı

Eğlenceli İngilizce Öğrenme Ortamı

Teknolojik Donanıma Sahip Sınıflar

Yüksek Öğrenci Memnuniyeti

Anadili İngilizce Olan Deneyimli Öğretmenler

Gelişimi Gösteren Objektif Raporlamalar

Neden British Centre Dil Okulu?

Dünya standartlarında modern eğitim anlayışı

%100 Öğrenme
Garantisi

Öncü ve Yenilikçi İngilizce Müfredatı

Eğlenceli İngilizce Öğrenme Ortamı

Dünya standartlarında modern eğitim anlayışı

Anadili İngilizce Olan Deneyimli Öğretmenler

Yüksek Öğrenci Memnuniyeti

Teknolojik Donanıma Sahip Sınıflar

Whatsapp Hattı için Tıklayın!

İngilizce eğitimi, kur başlangıç tarihleri, fiyatları vb. tüm konularda anlık cevap almak için bize hemen mesaj gönderebilirsiniz.