Sıkça Sorulan Sorular

Neden BRITISH CENTRE Dil okullarını seçmeliyim?

British Centre Dil okullarını seçen siz değerli öğrencilerimiz için sunduğumuz eğitim avantajları Öğrenme Garantisi Profesyonel eğitmenler ve eğitim programlarımız ile öğrenme garantisi veren tek kurum.

Sürekli Gelişim ve İnovasyon

Günün en yüksek teknolojik donanımları ve eğitim dokümanları ile çağla beraber çağın ötesine taşıyan eğitim sistemi.

Her Alanda İngilizce

Kurumumuz, öğrencilerine Genel İngilizce eğitimlerinin yanı sıra ulusal ve uluslararası sınavlara hazırlık ve özel amaçlı eğitimler başta olmak üzere her alanda İngilizce eğitimi vermektedir.

Seviyenize Uygun Programlar

Kurumumuzda İngilizcenizi temel seviyeden başlayarak üst düzey İngilizce seviyesine kadar getirebilirsiniz. Eğitim öncesinde yapılan seviye tespit sınavı ile sınıflarımızı öğrencilerin seviyesine uygun ve homojen bir yapıda oluşturuyoruz.

4 Dil Becerisi

Kurumumuz, geçmişten günümüze kadar İngilizce eğitimindeki en büyük eksiliğin sadece gramer odaklı bir ders olduğunu düşünme ve bu sorunu ortadan kaldırmak için, müfredatımıza Reading, Listening, Writing ve Speaking becerilerini de eklemiş bulunmaktayız.

Derslerimizde dil bilgisi kurallarına ek olarak, okuduğunu anlama, kelime, yazma, dinlediğini anlama ve konuşma gibi çeşitli uygulamalarla İngilizce’yi bir bütün olarak öğretmekteyiz.

İngilizce'de Kaç seviyelik Sistemle Eğitim Veriyorsunuz?
Uluslararası standartlara göre İngilizce eğitimi 5 seviyeden oluşmaktadır ve şu şekilde sıralanır. Elementary: Başlangıç seviyesi, Pre Intermediate: Ön Orta Seviyesi, Intermediate: Orta Seviye, Upper Intermediate: Orta Üzeri Seviye, Advanced: Üst Seviye
Sınıflar kaç kişilik?
Eğitim süresince sınıflarımız maksimum 16 kişi alacak şekilde düzenlenmektedir.
Başarı garantisi nedir?
Eğitim süresince derslere katılım sağlandığı halde seviyenin 10%’u kadar devamsızlık yapmamış olmak şartı ile sınavlarda başarısız olunursa, ekstra bir ücret ödemeden aynı eğitimi ÜCRETSİZ alma hakkına sahip olursunuz. Bir seviyeyi tam olarak öğrenmeden bir üst seviyeye geçilemeyeceği için 100% öğrenme garantisi sağlanmış olunur.
Eğitimimi dondurabilir miyim?
Seviye bitiminde eğitiminizi 12 aya kadar dondurma imkanınız vardır.
Aktiviteler ne zaman ve ücretsiz mi?
Eğitsel aktivitelerimiz, her hafta yenilenen takvimi ile sınıflarımızda belirtilmektedir, ücretsiz ve ömür boyu katılma şansı mevcuttur.
Kurumunuzda online eğitim veriliyor mu?
Evet online eğitim şubemiz tarafından uygulanan online eğitimlerimiz grup içi ve özel ders şeklinde gerçekleştirilmektedir.
Seviyemi nasıl öğrenebilirim?
Online seviye tespit sınavına katılarak ya da size en yakın şubemizi ziyaret ederek seviyenizi kısa sürede ücretsiz tespit edebilirsiniz.
Eğitimimi başkasına devir edebilir miyim?
Size ait olan eğitim hakkınızı koşulların karşılıklı oluşturulması ile birlikte bir başkasına devredebilirsiniz.
1.Seviye kaç saattir?
1.Seviye = 100 ders saatidir.
Eğitsel aktiviteler yapıyor musunuz?
Kurumumuzda haftanın her günü belirli saatlerde tüm şubelerimizde kayıtlı öğrencilerimizin katılım gösterebileceği ücretsiz eğitsel aktiviteler düzenlenmektedir. 
Telafi dersler veriyor musunuz?
Kurumumuzda ücretsiz birebir eğitim süreci boyunca haftada bir saat alınabilecek şekilde sınırlandırılmış (mecburi sebeplerle 2 veya 4 saate çıkarılabilir) özel ders ile randevulu telafi dersler vermekteyiz.
ELEMENTARY Seviyesinde Neler Öğrenmiş olurum?
Bu seviyedeki öğrenciler, işleri ile ilgili temel sorulara, fiyatlar, tarihler ve miktarlar dahil olmak üzere tüm sorulara cevap verebilirler. Akıcı konuşma ve tartışabilme boyutunda olmasa bile basit cümleler kurabilir, basit ifadeleri belli ölçüde anlayabilirler. Telefonda görüştükleri kişinin adını, basit mesajını, telefon numarası ile beraber alabilirler.
PRE-INTERMEDIATE Seviyesinde Neler Öğrenmiş olurum?
Bu düzeydeki bir öğrenci, konuşmaları kavrayabilecek ve İngilizce'yi ana dili İngilizce olan veya olmayanlarla iletişim kurarken kullanabilecek yeterliliğe ulaşmıştır. Cadde ve sokaklarda bulunan tabela ve uyarıları, etiketleri, rehberlik kitaplarını, basit gazete ve dergi haberlerini, kişisel mektupları anlayabilir. Seyahat/iş arkadaşları ve aile ile ilgili temel konularda sorular sorup cevaplayabilir. Konuşma dilinde kişisel veya entelektüel düzeyde kavram ve fikirler geliştirememek ya da ifade edememekle birlikte basit gerçeklere dayalı fikirler vermekte çok zorlanmaz.
INTERMEDIATE Seviyesinde Neler Öğrenmiş olurum?
İngilizce'nin temel yapılarının daha emin bir şekilde kullanılabileceği ve basit kalıpların ötesine geçilerek dilde ifadenin güçlendiği daha ileri bir aşamaya varılmıştır. Bu düzeydeki öğrenciler daha geniş kelime hazinesine sahip olmanın yanı sıra, entelektüel ve duygusal boyuttaki konularda kişisel duygu ve düşüncelerini ifade edebilme noktasını yakalamışlardır. Sekreter ve yönetici konumunda etkin bir şekilde çalışabilecek düzeyde İngilizce konuşabilir, dinlediğini anlayabilir, İngilizce yazı yazabilirler.
UPPER-INTERMEDIATE Seviyesinde Neler Öğrenmiş olurum?
Bu seviyede, konuyla ilgili ve anında doğru iletişim kurulabilir. Dil, oldukça iyi gramer bilgisi ve kelime hazinesi ile güvenli bir şekilde fikir ifade edilebilir ve tartışma yapılabilir aşamayı bulmuştur.
ADVANCED Seviyesinde Neler Öğrenmiş olurum?
Öğrenci çeşitli konularda ayrıntılı olarak konuşabilir, anlayabilir. Gazete ve dergi okurken pek az sorunla karşılaşır. Dilde akıcılık sağlanmıştır.