Proficiency

Kariyerinize erkenden başlayın!

Proficiency sınavına özel eğitim programı ve üniversitenize özel hazırlık stratejisiyle eğitiminiz ve kariyeriniz için 1 yıl kazanın.

Proficiency Sınavı Nedir?

Proficiency Sınavı, üniversitelerin yabancı dillerde eğitim veren bölümlerine girmek isteyen kişilerin yabancı dil seviyelerini tespit etmek amacıyla yaptıkları yeterlilik sınavıdır.

Proficiency sınavı; öğrencilerin İngilizce yeterliliklerini ölçerek, geçer puan alan öğrencilerin hazırlık sınıfı okumadan üniversite eğitimlerine başlamalarını sağlamak için gerçekleştirilen sınavdır. Proficiency sınavı her üniversitenin kendi bünyesinde oluşturduğu sınavdır ve her üniversite farklı sınav stratejileri uygulamaktadır.

Her Üniversitedeki Proficiency Sınavı Aynı mıdır?

Proficiency sınavı üniversiteden üniversiteye göre farklılık gösterir. Sınavın içeriği, soru sayısı ve sınav süresini her üniversite kendi belirlemektedir. Geçer notu, sınavı yapan üniversiteler tarafından belirlenmektedir. 

Proficiency sınavı hazırlık programlarında eğitim materyali olarak her üniversite için farklı kitap kullanılabileceği gibi farklı üniversiteler için aynı kitap kullanılabilmektedir.

Proficiency Eğitiminin Avantajları

Akademik İngilizcen Gelişir

Kariyerine 1 Yıl Erken Başlarsın

Derslerinde Zorlanmazsın

Proficiency Sınavı Hangi Bölümlerden Oluşur?

Proficiency sınavı üniversiteden üniversiteye göre farklılık göstermekle birlikte temelde yazma, kelime, okuma, dil bilgisi ve dinleme bölümlerinden oluşur. 

British Centre’da deneyimli öğretmenler eşliğinde ders alırken hem İngilizcenizi geliştirebilir hem de sınava hazırlanabilirsiniz.

Neden Proficiency Sınavına Özel Eğitim Programına Katılmalısın?

Hazırlık atlama sınavı sonucunda başarı elde eden öğrenciler hazırlık sınıfını atlayarak doğrudan lisans eğitimlerine başlamaktadırlar. Bu sınavda başarılı olamayan öğrenciler ise hem lisans eğitimlerine hem iş hayatına 1 yıl geç başlayarak kariyer planlamasını geciktirmektedirler.

İngilizce öğrenmek için hemen formu doldur!

İletişim Formu

Neden British Centre Dil Okulu?

Dünya Standartlarında Modern Eğitim Anlayışı

%100 Öğrenme
Garantisi

Öncü ve Yenilikçi İngilizce Müfredatı

Eğlenceli İngilizce Öğrenme Ortamı

Teknolojik Donanıma Sahip Sınıflar

Yüksek Öğrenci Memnuniyeti

Anadili İngilizce Olan Deneyimli Öğretmenler

Gelişimi Gösteren Objektif Raporlamalar

Neden British Centre Dil Okulu?

Dünya standartlarında modern eğitim anlayışı

%100 Öğrenme
Garantisi

Öncü ve Yenilikçi İngilizce Müfredatı

Eğlenceli İngilizce Öğrenme Ortamı

Dünya standartlarında modern eğitim anlayışı

Anadili İngilizce Olan Deneyimli Öğretmenler

Yüksek Öğrenci Memnuniyeti

Teknolojik Donanıma Sahip Sınıflar

Whatsapp Hattı için Tıklayın!

İngilizce eğitimi, kur başlangıç tarihleri, fiyatları vb. tüm konularda anlık cevap almak için bize hemen mesaj gönderebilirsiniz.