IELTS

IELTS eğitim programıyla gelişiminizi destekliyor, İngilizcenizin tescillendirilmesini sağlıyoruz!

IELTS sınavına özel eğitim programıyla okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinizi eş zamanlı geliştirin, sınav konularını ve soru tiplerini öğrenin, kendinizi test edin, uluslararası geçerlilikte İngilizce yeterliliğinizi belgeleyin.

IELTS Sınavı Nedir?

IELTS İngiltere, Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri yükseköğretim kurumları ve Türkiye´de bazı üniversitelerin hazırlık sınıfından muaf olmak için gerekli olan İngilizce bilgisi yeterlilik sınavıdır.

135 ülkede uygulanan sınav ülkemizde de başta İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Bursa olmak üzere birçok şehirde uygulanmaktadır. Dünya genelinde 8.000’den fazla üniversite, resmi kurum ve işveren tarafından uluslararası İngilizce yeterlilik sınavı olarak kabul görmektedir.

İngilizce yeterlilik göstergesi olarak en çok kabul gören testlerden biridir. Dünyada 140 ülkede 11.000’i aşkın kuruluş tarafından kabul edilmektedir. IELTS, İngilizcenin geçerli olduğu ortamlarda eğitim almak veya çalışmak isteyen adayların İngilizce dil seviyesini ölçmek için hazırlanmış bir sınavdır. 

Sınav Hangi Bölümlerden Oluşuyor?

Sınav dört bölümden oluşmaktadır:

  • Dinleme
  • Okuma
  • Yazma
  • Konuşma

Akademik ve Genel IELTS sınavları vardır, ancak yükseköğrenim için geçerli olan Akademik IELTS sınavıdır. Kağıt üzerinde (Paper based) yapılan IELTS sınavı dinleme, okuma, yazma ve konuşma olmak üzere 4 bölümden oluşur. 

Test Akademik ve Genel İngilizce olarak iki farklı şekilde uygulanır. General Training, göçmenlik başvurularında kullanılmakta Akademik ise eğitim alanında yapılan başvurularda tercih edilmektedir. 

Dinleme ve konuşma modülleri her iki sınav şekli için aynı uygulanırken okuma ve yazma modülleri farklı formatlarda uygulanır. Adaylar 1`den 9`a kadar olan bir puanlama sistemiyle değerlendirilirler.

Blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

IELTS Programına Katılırsan Alacağın Bazı Faydalar

İngilizce öğrenmek için hemen formu doldur!

İletişim Formu

Neden British Centre Dil Okulu?

Dünya Standartlarında Modern Eğitim Anlayışı

%100 Öğrenme
Garantisi

Öncü ve Yenilikçi İngilizce Müfredatı

Eğlenceli İngilizce Öğrenme Ortamı

Teknolojik Donanıma Sahip Sınıflar

Yüksek Öğrenci Memnuniyeti

Anadili İngilizce Olan Deneyimli Öğretmenler

Gelişimi Gösteren Objektif Raporlamalar

Neden British Centre Dil Okulu?

Dünya standartlarında modern eğitim anlayışı

%100 Öğrenme
Garantisi

Öncü ve Yenilikçi İngilizce Müfredatı

Eğlenceli İngilizce Öğrenme Ortamı

Dünya standartlarında modern eğitim anlayışı

Anadili İngilizce Olan Deneyimli Öğretmenler

Yüksek Öğrenci Memnuniyeti

Teknolojik Donanıma Sahip Sınıflar

Whatsapp Hattı için Tıklayın!

İngilizce eğitimi, kur başlangıç tarihleri, fiyatları vb. tüm konularda anlık cevap almak için bize hemen mesaj gönderebilirsiniz.