Okullar İngilizce Eğitimi için Yeterli Midir?

Okullar İngilizce Eğitimi için Yeterli Midir?
Okullar İngilizce eğitimi için yeterli midir?

Okullar İngilizce Eğitimi için Yeterli Midir?

İngilizce dilini öğrenmek tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yıllardır büyük önem verilen eğitim konularından biridir. İngilizce eğitiminin başlama yaşının yıllar içinde giderek düşürülmesi bunun en net göstergesidir. Ayrıca yapılan bilimsel çalışmalar dil eğitimine ne kadar küçük yaşta başlanırsa o kadar etkili ve kalıcı sonuçlar alındığını göstermektedir. Bu sebeple biz de 2009 yılından beri profesyonel eğitmen ve yönetim kadromuzla, 7-10 ve 11-14 yaş gruplarına özel eğitim programları sunmaktayız.

Ülkemizde yabancı dil eğitimi şu anda hem 4+4+4 sistemi kapsamında ilkokul, ortaokul ve liselerde hem de yükseköğretim düzeyinde üniversitelerde verilmektedir. Böylelikle öğrencilerimiz, eğitim hayatlarının neredeyse tamamında İngilizceye temas etmektedir ama görünen o ki (İngilizce Yeterlilik Endeksi rakamlarına göre) başarı seviyemiz diğer ülkelere göre oldukça düşük seviyede devam etmektedir.

Bu sebeple, ülkemizde İngilizce dilinin öğrenimini zorlaştıran konulara eğilen bazı araştırmalar yapılmıştır. Başlıca sebepler:

  1. İngilizce dili, ülkemizde ikinci değil, yabancı bir dildir
  2. Öğretmen nitelikleri
  3. Zaman gerektiren bir süreç
  4. Yerli kitapların istenilen seviyeye gelememesi
  5. Ölçme-Değerlendirme araçlarının etkin kullanılamaması

İngilizce Öğrenme Garantili Dil Okulu

British Centre olarak, İngilizce dil öğrenimindeki tüm zorlukları ve fırsatları biliyor ve yaklaşık 15 yıldır, Kadıköy ve Bakırköy şubelerimizde en iyi eğitim vermek için uzman eğitim kadromuzla var gücümüzle çalışıyoruz. Okullar İngilizce eğitimi için yeterli midir ya da bundan sonrası için yeterli olacak mıdır çok emin değiliz ama biz “İngilizce öğrenme garantili” sloganıyla eğitim hayatına devam ediyoruz ve devam edeceğiz…

Eğer siz de İngilizce eğitimi almak istiyorsanız bizimle ile iletişime geçebilir ya da kahvemizi içmeye bizleri ziyaret edebilirsiniz. Biz her daim sizler için burada olacağız.

 

Kadıköy İngilizce dil kursu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İngilizce öğrenmek için hemen formu doldur!

İletişim Formu